728 x 90

Broken Hearted

Загубата на сакана миленичиња

Тоа е време да ги споделат devastatingly лоши вести. Вегас Мојот возљубен Германски овчар ќерка почина среда март 12, 2014. Тоа беше многу ненадејна и неочекувана.

Јас испратени претходно за Вегас неодамнешната рак (хемангиосаркома) дијагноза. However, тоа ме има преземено неколку дена за да бидат во можност да се пишува за нејзината смрт. Ако сте вистински љубител на животните и да се види вашите миленици како вашите деца како што правам јас, а потоа да се разбере токму она што мислам.

Ова е многу тежок период, и иако сум имал многу домашни Познат и како. децата во мојот живот што поминаа, губење никогаш не добива полесно.

губење миленичињаВегас беше тоа неверојатно, бидејќи нејзиниот рак дијагноза. Колку што таа е загрижен сè беше во ред и таа не се рак. Мојата Ветеринари и мислев дека ќе имаме уште неколку месеци најмалку пред рак почна да ја влијае.

Во вторникот март 11та, 2014 Вегас имаше ненадејна купи на дијареа. Имавме некои канал работа претворен и некои поправки печка направени, и мислиме дека сите гласна бучава и удира неа и други песот Stryker, бидејќи тие и доби дијареа истакна.

However, Вегас беше тешка. Таа, исто така, започна повраќање, но мислиме дека тоа е затоа што таа е за пиење прекумерни количини на вода брзо се должи на дијареа. Ние ја однел на ветеринар многу следното утро, и од тогаш таа го прави малку подобро. Таа веќе не беше повраќање, и се чинеше да се чувствувате малку подобро.

Ветеринарот bloodwork истрча и ја проверуваат во текот, и за среќа ја bloodwork едвај изменет од последниот пат кога го проверив. Сè беше голем знак. Нашите ветеринар смета дека тоа е предизвикана од стрес, и пропишани некои анти-дијареа и повраќање лекови, а некои рецепт конзервирана храна за кучиња што беше лесно да се вари.

Откако стигнавме Вегас дома од ветеринар таа беше сечкање и прави голема. Ние хранат неа една конзерва храна рецепт куче, па таа може да се добијат некои храната во стомакот и се чувствуваат подобро.

После јадење Вегас изгледаше како таа се чувствува многу подобро, а таа само опуштено на подот до мене додека седев на каучот. Многу одеднаш околу еден час и половина подоцна Вегас стана шеташе по собата и се обидел да повраќаат. Меѓутоа, таа не беше успешна, ништо не се доаѓа до, и јас буквално гледав нередот до право пред мене.

Сфатив веднаш што се случува. Таа беше надуеност, заканувачка состојба живот каде пресврти во стомакот и се отсекуваат сите протокот на крв во стомакот. Оваа состојба не се лекува може да биде фатално. Јас ја побрзаа веднаш на ветеринар и бевме таму во рок од 10 минути од почетна неа да нередот.

Ветеринарите ја зеде назад и веднаш ја x-rayed и потврди дијагнозата дека таа подуени.

Тие го направија се што можат, но на крајот тие не можеа да се поправи состојбата без операција, и, за жал, иако Вегас прави навистина добро откако беше дијагностициран рак, таа се уште се развива лоша срцев шум, како резултат на ракот.

Кучињата не живее вечноНа ветеринари објасни дека поради сериозноста на срцев шум Вегас имаа, таа нема да преживее операцијата да се поправи на нередот.

Ова ни го остави друга опција освен да го Вегас еутанизирана. Беше ужасно да ја види како тоа. Таа беше во толку многу болка и се обидуваа да повраќаат. Мојата компанија и допир не беше утеха за неа во нејзината сегашна состојба.

Тие ни се во приватна соба и додека го држите Вегас и ја гледа во очи рековме збогум. Јас бев со неа цело време и за околу еден час откако таа почина.

Тоа беше толку тешко да ја напушти, знаејќи дека никогаш нема да ја види повторно.

Сега тагува почна, не само за мојот сопруг и јас, но исто така и други нашите миленици, особено STRYKER нашите други ДДЦК. Драго ми е што ние сме во моментов негување "Lovey" еден германски овчар со германскиот овчар спасување на Ајова, за тоа е помагање на Stryker се справат со загубата на Вегас подобро, бидејќи тој се уште има кучешки придружник.

По многу одраз, истражување, и да се зборува со ветеринар знам дека немаше ништо што би можеле да се направи за да се спречи оваа трагедија. Од отстранување на слезината Вегас е, таа има многу повеќе простор во стомакот област отколку што имаше пред. Ние следи секој препорачува превентивна опција за да се спречи нередот од секогаш се случува, и за жал сеуште не.

Само времето ќе излечи моето срце од оваа загуба. RIP мојата мила Вегас. Јас ќе го пропуштите секој ден, засекогаш. Те сакам.

Зошто сум миленичиња Ако е толку тешко да ги изгубиме?

Јас сум често се праша "зошто дури и ако имате домашни миленици загуба е толку тешко за вас?"Одговорот е едноставен. Јас не сум подготвен да одам без љубовта и дружењето на животните само затоа што тоа ќе биде болно за мене кога ќе поминат. Тоа е себична. Има толку многу животни таму дека треба домови, и животни даваат безусловна љубов, смеа, радост, и удобност како никој човек не може да.

Најдобро повеќето несебични подарок можам да им даде на мојот миленици е да им ветувам дека кога ќе се исцели од нивната загуба, дека ќе ги спасат друг и да се обезбеди својата засекогаш дома.

на кучиња последна волја и завет

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280