728 x 90

Broken Hearted

Humbja e një PET të Dashur

Është koha për të ndarë lajmin devastatingly keq. Vegas dashur vajza ime Shepherd Gjermanisht ndërroi jetë e mërkura mars 12, 2014. Ajo ishte shumë e papritur dhe të papritura.

I postuar më parë në lidhje Vegas të fundit kancer (hemangiosarkoma) diagnozë. However, ajo ka marrë mua disa ditë për të të jetë në gjendje të shkruani në lidhje me vdekjen e saj. Nëse ju jeni një dashnor i vërtetë të kafshëve dhe të shohim kafshët tuaja si fëmijët tuaj si bëj unë, atëherë ju kuptoni saktësisht se çfarë dua të them.

Kjo është një kohë shumë e vështirë, dhe edhe pse unë kam pasur shumë kafshë shtëpiake a.k.a. fëmijë në të gjithë jetën time që kanë kaluar larg, humbjes së një kurrë merr të lehtë.

humbja manarVegas ishte bërë e mahnitshme që prej diagnostikimit të kancerit të saj. Çdo gjë sa i përket ajo ishte i shqetësuar ishte e mirë dhe ajo nuk kishte kancer. Vets mi dhe unë mendova që ne do të kemi një shumë disa muaj të paktën para se kanceri ka filluar të ndikojë saj.

Më e martë mars 11th, 2014 Vegas kishte një blerë papritur i diarresë. Ne ishim të paturit e disa të redone pune kanal dhe disa riparime furre e bëra, dhe ne mendojmë se të gjitha zhurmat e me zë të lartë dhe banging theksoi asaj dhe qen tonë të tjera Stryker jashtë, sepse ata të dy u diarre.

However, Vegas-së ishte i ashpër. Ajo gjithashtu filloi të vjella, por ne mendojmë se kjo ishte sepse ajo ishte duke pirë sasi të tepërta të ujit të shpejt për shkak të diarresë. Ne e mori atë të vet mëngjes shumë i ardhshëm, dhe nga atëherë ajo ishte duke bërë pak më mirë. Ajo nuk është më vjella ishte, dhe dukej sikur do të ndiheni pak më të mirë.

Veteriner vrapoi bloodwork dhe kontrolluar atë mbi, dhe për fat të mirë bloodwork saj kishte ndryshuar mezi nga hera e fundit kemi pasur atë kontrolluar. Çdo gjë ishte një shenjë e madhe. Veteriner ynë mendoi se kjo ishte shkaktuar stres, dhe përshkruar disa anti-diarre dhe të vjella mjekim, dhe disa recetë konservuar qen ushqim që ishte e lehtë të tretet.

Pasi të kemi marrë Vegas shtëpi nga vet ajo ishte chipper dhe bërë i madh. Ne ushqyer një kanaçe e saj të ushqimit qen recetë kështu që ajo mund të marrë ndonjë ushqim në barkun e saj dhe të ndjehen më mirë.

Pasi të hahet Vegas dukej si ajo ndjehet shumë më mirë dhe ajo vetëm të relaksuar në katin tjetër për mua, ndërsa unë u ul në shtrat. Shumë papritmas rreth një orë e gjysmë më vonë Vegas mori lart ecte nëpër dhomë dhe u përpoq të vjella. Megjithatë ajo nuk ishte i suksesshëm, asgjë nuk u vijnë deri, dhe unë fjalë për fjalë shikuar atë fryhem deri drejtë në frontin e mua.

E kuptova menjëherë se çfarë po ndodhte. Ajo ishte bloating, një jetë kusht kërcënuese ku twists stomakut dhe shkurtime off të gjithë rrjedhjen e gjakut në stomak. Ky kusht nuk trajtohet është fatale. Unë nxituan atë menjëherë të vet dhe ne ishim aty brenda 10 minuta e fillimit të saj të fryhem.

Veterinerët e mori atë përsëri dhe x-rayed menjëherë atë dhe konfirmuar diagnozën se ajo kishte fryrë.

Ata e bënë çdo gjë që mundën, por në fund ata nuk do të mund të korrigjuar gjendjen pa kirurgji, dhe për fat të keq edhe pse Vegas ishte bërë me të vërtetë mirë që kur u diagnostikua me kancer, ajo kishte zhvilluar ende një shushurimë të keqe të zemrës si pasojë e kancerit.

Dogs nuk jetojnë përgjithmonëTë vets shpjegoi se për shkak të ashpërsisë së zemrës murmurisni Vegas kishte, ajo nuk do të mbijetojë një operacioni për të korrigjuar kapardisem.

Kjo na la asnjë mundësi, por për ketë Vegas eutanizuar. Kjo ishte e tmerrshme për të parë të saj si kjo. Ajo ishte në dhimbje aq shumë dhe u munduan të vjella. Kompania ime dhe touch ishte asnjë rehati për të në gjendjen e saj të tanishme.

Ata na çuan në një dhomë private dhe duke mbajtur Vegas dhe në kërkim të saj në sytë ne tha lamtumirë. Unë kam qenë me të gjithë në kohë dhe për rreth një orë pasi ajo kishte ndërruar jetë.

Ajo ishte aq e vështirë për të lënë të saj, duke e ditur unë kurrë nuk do ta shoh atë përsëri.

Tani brengosur ka filluar, jo vetëm sepse unë burrin tim dhe por edhe kafshët tona të tjera, veçanërisht Stryker GSD tonë të tjera. Unë jam i kënaqur që ne jemi aktualisht në nxitjen e "Lovey" një çoban gjerman me gjermane Shepherd Dog Shpëtim e Iowa, sepse po ndihmon marrëveshje Stryker me humbjen e Vegas më mirë sepse ai ende ka një shok të qenit.

Pas shumë reflektuar, hulumtim, dhe duke folur me vet unë e di se nuk kishte asgjë që mund të kishim bërë për të parandaluar këtë tragjedi. Që nga heqja e shpretkës Vegas-it, ajo kishte shumë më shumë hapësirë ​​në zonën e saj stomak se ajo kishte para. Ne kemi ndjekur çdo opsion të rekomanduara parandaluese për të parandaluar kapardisem nga ndonjëherë ndodh, dhe për fat të keq ajo ende ka.

Vetëm koha do të shëroj zemrën time nga kjo humbje. RIP my darling Vegas. Unë do të të humbasë çdo ditë, përgjithmonë. Unë të dua.

Pse A I Have Pets Nëse ajo është aq e vështirë për të Lose Them?

Unë jam pyetur shpesh "pse nuk ju keni edhe kafshët shtëpiake në qoftë se humbjen e tyre është aq e vështirë për ju?"Përgjigjja është e thjeshtë. Unë nuk jam i gatshëm për të shkuar pa dashurinë dhe shoqërimin e kafshëve vetëm për shkak se ajo do të jetë e dhimbshme për mua kur ata kalojnë '. Kjo është egoist. Ka kaq shumë kafshë atje që kanë nevojë për shtëpitë, dhe kafshët sigurojnë dashuri pa kushte, e qeshur, hare, dhe rehati si asnjë qenie njerëzore mund të.

Dhurata më e mirë më bujar që unë mund të jap për kafshët e mia është të premtoj atyre se kur unë kam shëruar nga humbja e tyre, që unë do të të shpëtuar një tjetër dhe të sigurojë përgjithmonë shtëpinë e saj.

një qen testament

LIKE KETE POST Blog?
Get më i drejtë për të Email juaj Nga Nënshkrimit Sot, MË SHUMË:

Get My Ebook FALAS:

5 Medikamente të Njeriut Të ASNJEHERE Dërgoj Shepherd juaj gjermanisht

 

336 x 280