728 x 90

категорија: Куче здравство

Правилната стоматолошка заштита за Германски овчар кучиња

здрава кучешки заби & устата

Преглед на Препорачани стоматолошка заштита за германски овчари Многу луѓе не сфаќаат колку е важно да се грижи за своите заби Германски овчар е; потреба со што се зголемува како куче возрасти. Идеален начин да се обезбеди соодветна стоматолошка здравствена за вашето куче е да се започне кога тие се млади под претпоставка дека ќе ја добиете вашата […]

Заеднички Германски овчар здравствени проблеми

Германски овчар здравствени проблеми

Компјутери и прашања кои се заеднички во германскиот овчар Раса на Германски овчар е фит и здрав куче што може да се пофали на животниот век на 9 – 12 години, што е одлично за големи раса куче. However, постојат голем број на наследни состојби, како и други здравствени проблеми кои се распространети во германската […]

A German Shepherd Puppy With A Severe Case Of Mange

A German Shepherd Puppy With A Severe Case Of Mange

Чудесна Германски овчар кутре со краста трансформација Подолу е видео во врска со Пенелопе еден германски овчар кутре микс, кој беше пронајден октомври 2013 hanging outside a local school. Children were scared of her because of her appearance so she was taken to a shelter. Пенелопе имаше тешка случај на demodectic краста и […]

Broken Hearted

губење миленичиња

Загубата на сакана миленичиња Тоа е време да ги споделат devastatingly лоши вести. Вегас Мојот возљубен Германски овчар ќерка почина среда март 12, 2014. Тоа беше многу ненадејна и неочекувана. Се објавени претходно во врска со неодамнешните рак Вегас е (хемангиосаркома) дијагноза. However, тоа ме има преземено неколку дена за да бидат во можност да се напише […]

Hemangiosarcoma Diagnosis

Dogs don't live forever

Единствено нешто во ред со кучиња е дека тие не се живее засекогаш. Тоа е време да ги споделат новостите. Мојата убава Германски овчар ќерка Вегас беше дијагностициран со хемангиосаркома, агресивна неизлечива рак на крвните садови. Таа само се сврте 11 години на 1 март, 2014. Поради нејзината дијагноза ова ќе се повеќе од […]

Куче на ветеринар

Куче на ветеринар

Е вашата Германски овчар добар во нивните ветеринарни прегледи? Овде е мојот Германски овчар “Stryker” во неговиот ветеринарна клиника состанок за неговата вакцини и heartworm тест. Дали тој се однесува добро или лошо? Треба да кажам дека ми ДДЦК е да се добие обичен хамбургер, доколку тие се добри во нивното именување во ветеринарната болница. […]

Одржување на вашиот пес Безбедно оваа сезона

миленичиња безбедноста одмор

Совети за да се сочува вашето куче безбедно овој Денот на благодарноста и сезона на летни Еве ги моите Топ 5 Совети за да помогне во одржување на безбедна оваа сезона на вашето куче: Ако вашето куче не е удобно или се користи за голем број на луѓе се во вашиот дом, тогаш тоа веројатно ќе биде најдобро за нивната безбедност и безбедноста на вашите гости […]

Foods That Are Toxic To Dogs

Храната не е безбедно за кучиња

Дали знаете многу човечки храна и зачини не се безбедни за вашиот германски овчар, Или било која раса на куче? Many people spoil their pets and cannot resist the begging puppy dog eyes. I know I have been a sucker to those sweet pleading eyes more than once. Сепак, колку што сите ние љубовта […]

Бев повреден Играње фризби

Германски овчар се изјасни за лице

Овој пост е напишан од мојот германска гледна точка овчар Stryker е. Тука е неговата приказна. (Сликата на ударна лево е еден од неговите аргументи лица.) Има, Јас сум Stryker и љубов фризби. Тоа е мојата страст и живеам за тоа секојдневно. Па пред два дена, додека изведувате фризби Јас повредени […]