728 x 90

категорија: Општи Германски овчар Прашања

Германски овчар Заеднички уво Прашања

Вегас Смешни уво фаза

5 Најчесто поставувани прашања за уши Германски овчар е јас се прашав многу прашања за германски овчари уши често, и тоа е обично секогаш истите пет. Значи без понатамошно ado, тука се на врвот 5 прашања што се праша за Geman пастири и нивните прекрасни уши. Enjoy!   Дали германски скок Уши застане на сопствените? […]

Германски овчар vs дрвени предмети подови

Куче наспроти дрвени предмети подови

Дали вашиот Германски овчар имаат тешкотии со одење на дрвени предмети подови? Мислам дека сите кучиња без разлика на раса имаат проблеми со одење на дрвени предмети подови во прв. Прво на сите, дрвени предмети подови, плочка, ламинат, или винил тротоарите сите имаат едно нешто заедничко; тие се лизгави и да се обезбеди без влечење. Ова може да биде страшна […]

Куче Zoomies – Кои се тие?

Куче Zoomies

Дали вашето куче некогаш добие случајот на Zoomies? Тоа е во ред, повеќето кучиња се направи. Ако се прашувате “кои се zoomies” тогаш не сте сами. Zoomies во кучиња се кога мирна и опуштена куче одеднаш скокнува и ќе трае околу како луди за да нема некоја очигледна причина. Обучувачи и behaviorists ова го нарекуваат […]

Германски овчар Роденден

Германски овчар Роденден

Среќен роденден да ми Германски овчар Син Stryker! Мои Германски овчар син Stryker е 10 години и денес! И тој не изгледа еден ден во текот на 5 години. Не можам да верувам Како само врват. Се чини дека само вчера, кога ние го спасил, иако тој беше само 8 месеци во времето. Ние секогаш го прослават […]

Заеднички Германски овчар здравствени проблеми

Германски овчар здравствени проблеми

Компјутери и прашања кои се заеднички во германскиот овчар Раса на Германски овчар е фит и здрав куче што може да се пофали на животниот век на 9 – 12 години, што е одлично за големи раса куче. However, постојат голем број на наследни состојби, како и други здравствени проблеми кои се распространети во германската […]

Среќна Нова Година на сите германски овчар пес Љубовниците таму!

Среќна Нова Година Германски овчар

Среќна Нова Година од германски овчар Блог! Може вас и вашите Германски овчар имаат прекрасен 2015! И ако сте во потрага за да додадете германски овчар за вашето семејство оваа година размислете за спасување или усвојување на една од вашиот локален засолниште, или спасување. Тука е линк до сите германски овчар спасува […]

Female Vs. Male German Shepherd, Which One Should You Get?

Треба ли да се добие женски или машки Германски овчар

Female or Male German Shepherd, Which is Better?   So you’ve decided on a German Shepherd. Congratulations, they are truly an amazing breed. However now comes the tough choice, whether to get a male or female?   The answer to that question will differ depending on the person being asked. Некои луѓе навистина се чувствувам дека […]

The German Shepherd

Германски овчар сестрано раса

German Shepherd’s The Most Versatile Breed The German Shepherd Dog, known as the GSD for short is without a doubt the most versatile of all dog breeds. They can be trained to do almost anything from K9 cop, to military dog, to seeing eye dog, or just be a wonderful family pet. Here is a […]

Добивање на нови куче по загубата на домашни миленици

Купи куче, или спасување куче

Треба ли да се купи нов кутре за член на семејството по неодамнешната Губење на домашни миленици? Неодамна добив е-маил прашање на поединецот што го посети мојот веб-сајт. Сфатив дека ова е големо прашање и дека многу луѓе се соочуваат со слични околности, па решив да напишам целиот блог посветен на оваа тема. На […]

Зошто си ја добиете вашата прва Германски овчар?

Мојот прв германски овчар мојата лична приказна е тажна еден. Имавме две кучиња, Чорапи и Атина. Тие беа германски овчар миксови. Еден ден, на возраст 4 ½ Атена одеднаш беше многу летаргична едно утро. Ние веднаш ја однел на ветеринар. Тие ја дијагностицирани со авто-имунолошки хемолитична анемија, што е многу живот […]