728 x 90

German Shepherd Rescues

Германско Овчарско спасува

Тука е листа на многу германски овчар спасува од страна на државата во Соединетите Американски Држави.

Се надевам дека ако се размислува за додавање на Германски овчар како член на вашето семејство што ќе донесе една од една од многуте спасува таму, или вашиот локален засолниште. Има толку многу неверојатни германски овчари таму без домови кои ви се потребни.

Не заборавајте Се прифаќаат, Don’t Shop.

Подолу е листа на листи на спасува од страна на државата кои имаат веб-сајтови. Само Кликнете на името на спасување подолу вие сакате да одите и тоа ќе ве однесе директно до нивниот веб-сајт.

Ако линкот не работи на спасување дел од мојот сајт, молам да ме известите. За жал спасува доаѓаат и си одат, и има толку многу луѓе таму,, па тоа не е секогаш тековната.

За повеќе големи информативни и забавни информации за германски овчари, проверете остатокот од мојот блог овде –> German Shepherd Blog.

Исто така проверете го мојот германски овчар Фејсбук страница тука –> German Shepherd Dog Fans.

Германски овчар спасување

 

 

Алабама

 

Алабама Германски овчар спасување

 

Помагање скок од секоја боја

 

Германски овчар спасување на Централна Алабама

 

Аљаска

 

Арктикот Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Алјаска

 

Аризона

 

Аризона конекција Германски овчар спасување

 

Заштеда Шепи спасување

 

Југозападна Германски овчар спасување

 

Арканзас

 

Арканзас Германски овчар спасување

 

Muttley екипажот Германски овчар спасување

 

Северозападниот дел на Германски овчар спасување

 

Втора рака Германски овчар спасување

 

Калифорнија

 

Крајбрежните Германски овчар спасување

 

Ел Дорадо округот Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Лос Анџелес – ORANGE CO / Tehachapi

 

Германски овчар спасување на Северна Калифорнија

 

Германски овчар спасување на округот Оринџ

 

Германски овчар спасување на Сакраменто долина

 

Германски овчар засолниште

 

Голден Стејт Германски овчар спасување

 

Голема Калифорнија Германски овчар спасување

 

Siskiyou Германски овчар спасување

 

Јужна Bay чистокрвни спасување

 

Јужна Калифорнија Германски овчар спасување

 

Westside Германски овчар спасување на Лос Анџелес

 

Колорадо

 

Германски овчар спасување на Централна Колорадо

 

Преден Опсег на Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Карпестите Планини

 

Снег ограничени Шепард спасување

 

Конектикат

 

Германски овчар ресурси и спасување центар, Inc.

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Зое Германски овчар спасување

 

Делавер

 

Средината на Атлантскиот Германски овчар спасување

 

Делавер спасување Германски овчар

 

Седона Шепард Светилиштето

 

Колумбија

 

Вирџинија Германски овчар спасување

 

D.C. Германски овчар спасување

Флорида

 

Daytona Beach Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Централна Флорида

 

Флорида Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Југозападна Флорида

 

К-9 Услуги Германски овчар спасување

 

Тампа Беј ДДЦК спасување

Грузија

 

Германски овчар спасување на Грузија

 

Грузија Германски овчар спасување

 

Кучешки Пет спасување

 

Хаваи

 

Феникс Женева

 

Ајдахо

 

Ајдахо Германски овчар спасување

 

Монтана Германски овчар и Белгија малиноа спасување

 

Илиноис

 

Централна Илиноис Германски овчар спасување

 

Chicagoland Шепард спасување

 

Германски овчар спасување

 

Илиноис Германски овчар спасување

 

Едноставно овчари спасување

 

Германски овчар спасување на Ајова (формално Мисисипи долина Германски овчар спасување – MVGSDR)

 

Индијана

 

Ехо кучиња белиот Шепард спасување

 

Германски овчар спасување Инди

 

Гардијан Германски овчар спасување NE Индијана

 

Индијана Германски овчар спасување

 

Индијана северозападниот дел на ДДЦК спасување

 

Ајова

 

Германски овчар спасување на Ајова (формално Мисисипи долина Германски овчар спасување – MVGSDR)

 

Канзас

 

Канзас Германски овчар спасување

 

Кентаки

 

Кентаки Германски овчар спасување

 

Отскочна штица Германски овчар спасување

 

Вест Кентаки Германски овчар спасување

 

Луизијана

 

Луизијана Германски овчар спасување

 

Њу Орлеанс Германски овчар спасување, Inc.

 

Северна Луизијана Германски овчар спасување

 

Црвениот стап Германски овчар спасување

 

Мејн

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Германски овчар ресурси и спасување центар, Inc.

 

Непосредна опасност Германски овчар спасување

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Мериленд

 

Сите Шепард спасување

 

Мериленд Германски овчар спасување

 

Средината на Атлантскиот Германски овчар спасување

 

Југоисточна Германски овчар спасување

 

Масачусетс

 

Германски овчар ресурси и спасување центар, Inc

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Масачусетс Германски овчар спасување

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Мичиген

 

Големите езера Шепард спасување

 

Мичиген Германски овчар спасување

 

Минесота

 

Faerie земјиште Corgi и германски овчар спасување

 

Минесота Германски овчар спасување

 

Заштеди овчари во Минесота

 

Втора рака пес

 

Мисисипи

 

Мисисипи Германски овчар спасување

 

Мисури

 

MOGS Познат и како кучиња. Мисури Германски овчар спасување

 

Serendipity Германски овчар спасување

 

Монтана

 

Монтана Германски овчар и Белгија малиноа спасување

 

Небраска

 

Срцето Германски овчар спасување

 

Небраска Германски овчар спасување

 

Невада

 

Невада Германски овчар спасување

 

Вегас Шепард спасување

 

Њу Хемпшир

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Наследството Германски овчар спасување

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Њу Џерси

 

Градина држава Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Њу Џерси

 

Претежно овчари

 

Седона Шепард Светилиштето

 

Овчари Надеж Германски овчар спасување

 

Ново Мексико

 

Германски овчар спасување на јужниот дел на Њу Мексико

 

Њујорк

 

Големи кучиња големи срца спасување

 

BrightStar ДДЦК спасување

 

Германски овчар спасување на Централна Њујорк

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Овчари Надеж спасување

 

Северна Каролина

 

Германски овчар спасување & Посвојувања

 

Германски овчар Надеж спасување

 

Југоисточна Германски овчар спасување

 

Северна Дакота

 

Не спасува може да се најде во оваа држава, Ве молиме проверете соседните држави

 

Охајо

 

Синсинати Површина Германски овчар спасување

 

Кучињата Надеж Германски овчар & Сите раса спасување

 

Охајо Германски овчар спасување

 

Оклахома

 

Германски овчар спасување Тулса ред

 

Оклахома Германски овчар спасување

 

Засолниште Германски овчар спасување АД.

 

Орегон

 

Северозападниот дел на Германски овчар спасување

 

Орегон Германски овчар спасување

 

Пенсилванија

 

Германски овчар спасување на Југоисточна Пенсилванија

 

Средината на Атлантскиот Германски овчар спасување

 

Зачувај овчар спасување Алијансата

 

Седона Шепард Светилиштето (Услуги источна Пенсилванија)

 

Род Ајленд

 

Германски овчар ресурси и спасување центар, Inc

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Јужна Каролина

 

Германски овчар Haven спасување & Рехабилитација

 

Нови почетоци Шепард спасување

 

Јужна Дакота

 

Не спасува може да се најде во оваа држава, Ве молиме проверете соседните држави

 

Тенеси

 

Германски овчар спасување на Исток Тенеси

 

Непосредна опасност Германски овчар спасување

 

Блискиот Тенеси Германски овчар спасување

 

Спаси ги нашите овчари

 

Тексас

 

Остин Германски овчар спасување

 

Далас Форт Ворт Германски овчар спасување

 

Германски овчар спасување на Централна Тексас

 

Испрати куче Почетна Германски овчар спасување

 

Добриот Пастир спасување на Северна Тексас

 

Голема Хјустон Германски овчар спасување

 

Muttley екипажот Германски овчар спасување

 

Втора шанса Германски овчар спасување

 

Јута

 

Германски овчар спасување на Јута

 

Вермонт

 

Германски овчар спасување на Нова Англија

 

Северна Star Германски овчар спасување

 

Јужна Brevard Германски овчар спасување

 

Вирџинија

 

Германски овчар спасување & Посвојувања

 

Југоисточна Германски овчар спасување

 

Вирџинија Германски овчар спасување

 

Вашингтон

 

Северозападниот дел на Германски овчар спасување

 

Вашингтон Германски овчар спасување

 

Западна Вирџинија

 

Не спасува може да се најде во оваа држава, Ве молиме проверете соседните држави

 

Висконсин

 

ARF е германски овчар спасување

 

Крзно досега Пријатели на животните Светилиштето

 

Германски овчар спасување Алијансата во Висконсин

 

МИТ црна Liebe Германски овчар спасување

 

Шепи Белата Германски овчар спасување

 

Вајоминг

 

Монтана Германски овчар & Белгискиот Малино спасување

336 x 280