728 x 90

Германски овчар vs дрвени предмети подови

Дали вашиот Германски овчар имаат тешкотии со одење на дрвени предмети подови?

Мислам дека сите кучиња без разлика на раса имаат проблеми со одење на дрвени предмети подови во прв.

Прво на сите, дрвени предмети подови, плочка, ламинат, или винил тротоарите сите имаат едно нешто заедничко; тие се лизгави и да се обезбеди без влечење. Ова може да биде страшно искуство за куче кога тие прв пат се обиде да оди по нив.

Куче наспроти дрвени предмети подовиНо откако ќе се навикнеш на нив тие се во ред.

Јас не се најде дека ставање област тепих во големите соби, тркачи во ходниците, и душеци од вратите на предната и задната им помогна да се добие подобра тракција и се прилагоди на дрвени предмети подови побрзо.

Моето куче и да се поттикне кучиња, исто така, сакаат да се постават на дрвени предмети подови, бидејќи тие се поладни.

Меѓутоа, ако имате еден германски овчар или било кое куче за тоа прашање дека има каква било мобилност прашања, тогаш секој цврста површина тротоарите ќе биде тешко за нив. Тие ќе треба некои мокет области со цел да бидат помобилни во вашиот дом.

Подолу е краток видео што го најдов на YouTube, на еден германски овчар одење на дрвени предмети подови за прв пат. Тоа е смешно и малку тажен во исто време.

Сепак еднаш вашето куче прилагодува тие ќе одат трчање низ куќата, дури и ако тие се лизга и лизгајте малку, тоа нема да ги фаза во сите.

Мои Германски овчар Stryker сака да игра пренесам внатре и да ја стартувате и слајд надолу нашите ходникот. Дури и по играње надвор се уште сака да игра во ходникот. Тој изгледа глупо лизгање надолу салата, но тој тоа го сака. Глупави кучешки.

 

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280