728 x 90

High Kill Animal Shelters – Ignorance is Bliss.

Shumica e njerëzve kanë dëgjuar për "jo vrasin" strehimoret e kafshëve, por shumica e njerëzve janë të paditur për strehimoret e larta vrasin. Ironia është se shumica e njerëzve nuk e kuptojnë se nëse streha nuk specifikohet se ata janë një "jo vrasin" strehim, atëherë ata DO vrasin kafshët për ndonjë arsye ata zgjedhin.

Njerëzit në përgjithësi duket se mendojnë nëse ata e marrin kafshët e tyre të padëshiruar në një strehimore, ajo do të ketë një jetë të mrekullueshme me një pronar të përsosur të re dhe do të merrni për të jetuar në një moshë të pjekur e vjetër. Fakti i trishtuar është, kjo ndodh rrallë. Shumica strehimoret, përveç nëse ata janë të caktuar në mënyrë specifike një "nuk vrasin" do të vrasin më kafshe brenda pak ditësh të hyrjes në objektin e.

kafshëve statistikat strehim KillKy është realiteti që njerëzit janë vetëm injorantë. Më të qytetit, qark, dhe strehimoret shtetërore kafshëve janë financuar nga qeveria dhe nuk janë "jo vrasin" dhe për këtë arsye një strukturë të lartë vrasin. Shumica JO nuk ka strehimore vrasin të duhet të vrasin normat e 60% dhe më të lartë.

Pra, pse dikush do të marrin kafshët e tyre në një strehimore vrasin? Ta themi thjesht, ata nuk e dinë ndonjë më të mirë. Kjo është arsyeja pse edukimin e njerëzve në lidhje me këtë është thelbësore.

Nëse një ndershmëri njeri e dinte se kafshët e tyre vetëm kishte një një në katër shans për të bërë atë të dalë nga strehë të gjallë, ata do të marrin kafshët e tyre në një strehimore vrasin? Disa për fat të keq do natyrisht, megjithatë unë pres që numri i kafshëve shtëpiake merren për të vrarë strehimoret do të bjerë në mënyrë të konsiderueshme.

Unë e urrej faktin që vrasin strehimoret ekzistojnë, I gjej numrin e kafshëve që ata vrasje, po vrasje çdo vit i dënueshëm.

However, vetëm sa më shumë faji për vrasjen e miliona kafshëve shtëpiake në vit i takon shoqërisë dhe njerëzit në përgjithësi. Përse, sepse ne e le të ndodhë.

Shoqëria nuk ka kërkuar ndryshimin, dhe derisa ajo bën këto mizori do të vazhdojë. Gjithashtu shoqëria nuk kërkon pronësinë përgjegjës manar, si, heq dhe paanshëm kërkesat për të ndihmuar kontrollin e popullsisë manar, rregulla strikte mbarështimit, eliminimi i mullinj kone, etj. Nëse njerëzit do të adoptoj kafshëve atëherë ajo është gjithashtu përgjegjësi e jona për të siguruar kujdesin e duhur e këtyre kafshëve.

Unë jam shumë shumë një dashnor të kafshëve, dhe avokat. Unë nuk rrinë kokën në rërë dhe të injorojnë çdo gjë ndodh rreth meje. I edukuar veten, dhe unë të përpiqet për të ndihmuar në edukimin e publikut nëpërmjet artikujve si këto, dhe duke folur me njerëz. Unë gjithashtu punojnë me organizatat e shpëtimit dhe vullnetarë kohën time, para, dhe shtëpi me nxitjen e, transportimin, dhe duke ndihmuar jashtë shpëton në asnjë mënyrë unë mund.

Kam gjetur vijim postuar në Craigslist nga një menaxher anonim strehim në një strehë vrasin. Ky post është tronditëse, por njerëzit duhet të kuptojnë realitetin e asaj që ndodh në shumicën e kafshëve të braktisura dhe të dorëzuara në sistemin strehim gjithë Shtetet e Bashkuara.

KUJDES: Ky post nuk është për të zbehta e zemrës. Është e vështirë për të lexuar.

Pas nga një menaxher anonim strehim:

"Si menaxher strehim, Unë jam duke shkuar për të ndarë një pasqyrë të vogël me ju të gjithë, një pamje nga brenda në qoftë se ju do të.

 

Pra, si do të ndiheni, nëse ju e dinte se nuk është në lidhje me një 90% shans që qeni nuk do të largohet nga strehëz është e do të jetë hedhur në? Racave të pastërta ose jo! Për 50% të gjithë qentë që janë të “pronar dorëzohet” ose “strays” që vijnë në strehën time janë qentë racave të pastërta.

 

Ata gjithmonë më thoni:

“Ne thjesht nuk duan të kenë të stresit për të gjetur një vend për të, ne e dimë se ajo do të merrni miratuar, ajo është një qen të mirë.” Shanset janë manar juaj nuk do të merrni miratuar & sa e vështirë mendoni se të qenit në një strehë është? Well, më lejoni t'ju them, manar juaj ka 72 orë për të gjetur një familje të re nga momenti që ju të heqë atë.

 

Ndonjëherë një më pak nëse strehë nuk është e plotë dhe qeni juaj arrin të qëndrojë plotësisht i shëndetshëm. Nëse kjo sniffles, ajo vdes.

 

Manar juaj do të jetë i mbyllur në një të drejtuar të vogël / lukuni në një dhomë me rreth 25 kafshë të tjera leh ose qarë. Ajo do të duhet të lehtësojë veten ku ai ha dhe fle.

 

Ajo do të jetë në depresion dhe ajo do të qajë vazhdimisht për familjen që të braktisur atë.

 

Nëse manar juaj është me fat, Unë do të ketë vullnetarë të mjaftueshme në atë ditë për të marrë atë / saj për një shëtitje. Nëse unë nuk bëj, manar juaj nuk do të merrni ndonjë vëmendje përveç që ka një tas me ushqim shkau nën derë lukuni dhe mbeturinave mbulua nga pena e saj me një çorape të lartë-powered.

 

Nëse qeni juaj është i madh, e zezë, apo ndonjë nga “Detyroj” Ushqen (pit bull, rottie, qen roje, etj) ajo ishte shumë e shumë të vdekur kur ju ecte atë nëpër derën e përparme.

 

Këto qentë thjesht nuk e merrni miratuar.

 

Nuk ka rëndësi sa 'i ëmbël’ ose 'sillen mirë’ ata janë të. Nëse qeni juaj nuk ka marrë miratuar brenda saj 72 orë dhe strehim është e plotë, ajo do të shkatërrohet. Nëse strehë nuk është e plotë dhe qeni juaj është mjaft e mirë, dhe i një mjaft e dëshirueshme ngjall ajo mund të marrë një qëndrim të ekzekutimit, por jo për kohë të gjatë. Shumica e qenve të merrni shumë lukuni mbrojtëse pas rreth një javë dhe janë shkatërruar për të treguar agresionin. Edhe qentë sweetest do të kthehet në këtë mjedis.

 

Nëse manar juaj e bën atë mbi të gjitha ato pengesa shanset janë se do të marrë kollë lukuni ose një infeksion të sipërme të frymëmarrjes dhe do të shkatërrohen për shkak se strehimoret thjesht nuk kanë fonde për të paguar për edhe një $100 trajtim.

 

Këtu ka një eutanazia pak 101 për ato prej jush që kurrë nuk kanë qenë dëshmitarë të një të përkryer të shëndetshme, qenie e frikësuar kafshë “vënë-down”.

 

I parë, manar juaj do të merret nga lukuni e saj në një zinxhir. Ata gjithmonë duken si ata mendojnë se ata janë duke shkuar për një shëtitje – i lumtur, tundur bishtin e tyre. Deri, ata marrin për “Room”, çdo njëri prej tyre trullos dhe të vënë frenat në kur kemi marrë në derë. Ajo duhet erë si vdekja ose ata mund të ndjehen shpirtrat e trishtuar që kanë mbetur në atje, është e çuditshme, por kjo ndodh me çdo një prej tyre. Qeni juaj ose mace do të përmbajtur, mbajtur poshtë nga 1 ose 2 techs veteriner në varësi të madhësisë dhe se si freaked ata janë. Pastaj një tech eutanazia apo një veteriner do të fillojë procesin e. Ata do të gjejnë një venë në këmbën e përparme dhe të injektuar një dozë vdekjeprurëse të “sende rozë”.

 

Shpresojmë se manar juaj nuk ka panik nga të qenit të përmbajtur dhe hov. Unë e kam parë hala lot nga një këmbë dhe është i mbuluar me gjakun që rezulton dhe është deafened nga yelps dhe britmat.

 

Ata të gjithë nuk bëjnë vetëm “bie të fle”, nganjëherë ata spazëm për një kohë, hap gojën për ajër dhe pastroj mbi veten e tyre.

 

Mos harroni, ju mori përsipër përgjegjësinë për këtë kafshë. Jeta e tyre varet nga ju. "

 

Unë shpresoj se ishte shumë e vështirë për ju për të lexuar. Unë shpresoj mendimi i kësaj ju bën të zemëruar. Unë shpresoj se kjo ju bën të qaj. Por më e rëndësishmja, Unë shpresoj se kjo ju frymëzon për të marrë veprim. Të jesh i zemëruar, SHBA, dhe të qarë nuk e korrigjuar problemin, por duke marrë veprim do të.

Unë të marrë masa duke u përfshirë me shumë shpëton vogla atje se kafshët të ndihmojë të tërheqë nga strehimoret e larta vrasin dhe që janë të drejtuar krejtësisht off vullnetarëve dhe donacioneve.

Unë të marrë masa duke ndihmuar fundraise për qentë në nevojë në web faqen time dhe faqe Facebook; German Shepherd Dog Fans.

Normat Kill Strehim të kafshëveUnë të marrë masa për të forcuar kafshët në shtëpinë time.

Unë të marrë masa duke edukuar të tjerët, personalisht, dhe në web faqen time, etj.

Dhe po aq e rëndësishme, Unë të marrë masa duke kontaktuar shtetëror dhe federal im qeveria përfaqësues të nëpërmjet thirrjeve telefonike dhe e-mail rregullisht, për të le të dinë shqetësimet e mia mbi këto çështje. Fuqia jonë i popullit është në numër; ne të gjithë mund të ndikojë në ndryshimin dhe të bëjë një ndryshim.

Arsimi është kyç, shumica e njerëzve janë blissfully injorant i kësaj çështje. Ju lutemi të ndihmuar në përhapjen e fjalës, kështu që ne kemi një shoqëri të arsimuar, sepse një shoqëri e arsimuar do të kërkojmë ndryshimin. Dhe kur ndryshimi është i kërkuar nga publiku, ndryshimi do të ndodhë.

Pra, nëse ju doni të shihni strehimoret vrasin të lartë, mullinj kone, dhe vrasja e miliona kafshët shtëpiake të pafajshëm të vrarë çdo vit bëhet një gjë e së kaluarës, pastaj të marrin masa për të ndihmuar të bërë diçka në lidhje me të.

Këtu është një decal i madh makinë për të treguar mbështetjen tuaj për “jo kill” strehimoret. Blej “Mbështetur juaj Lokale No Kill Shelter” decal makinë këtu.

Këtu është një video të shkurtër informativ për strehimoret e larta vrasin.

 

Tani MERRNI MASA!

LIKE KETE POST Blog?
Get më i drejtë për të Email juaj Nga Nënshkrimit Sot, MË SHUMË:

Get My Ebook FALAS:

5 Medikamente të Njeriut Të ASNJEHERE Dërgoj Shepherd juaj gjermanisht

 

336 x 280