728 x 90

Бев повреден Играње фризби

Германски овчар се изјасни за лицеОвој пост е напишан од мојот Германски овчар Ударна точка на гледање. Тука е неговата приказна. (Сликата на ударна лево е еден од неговите аргументи лица.)

Има, Јас сум Stryker и љубов фризби. Тоа е мојата страст и живеам за тоа секојдневно. Па пред два дена додека си играат фризби Јас повредени моето преден лев зглоб малку. Тоа е само еден многу мал sprain, и јас сум само театрално малку.

Мои човечки мама и тато се начин претеруваш. Сега тие нема да ми дозволи да игра фризби или нешто додека сум на сите подобро. Ова е смешно, Јас сум во ред, но тие не ќе бран. Идам надвор од мојот ум само во врска околу тоа ништо. Зарем не го разбираат колку е важна е фризби?

Јас се обидов што е во мојата торба со трикови да се обиде да добие моите родители да попушти за ова нема фризби, и комплетна одмор “работа” додека јас сум исцели, но ништо не работи. Јас се обидов им тажен изглед и михалица, лелекаат, лаење во нив, ignorning нив, иритирачки нив со правење работи Знам дека не сум требало да се направи, па дури и се обиде да одбиваме да одиме надвор на сите, сето ова да не ги искористи.

Помогнете ми ве молам, Јас сум во мојата wits крајот и тие велат дека ќе морам да чекам уште три дена најмалку до јас сум сите подобро. Не сфаќаат дека во куче години што е три недели за мене! Се чувствувам добро, Јас дури и се практикува одење, па тоа не изгледа како имам мала куцам. Времето е убаво надвор, а јас треба да се игра!

Значи, повторно, Јас се изјасни, Ве молиме да помогнат да се убедат на моите родители дека јас сум во ред, и тоа е време за мене да играм повторно фризби.

За повеќе забава мислења за ДДЦК е, check out the rest of my German Shepherd Blog.

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280