728 x 90

Mbajtja e juaj Dog Safe Kjo sezonit të festave

Tips to Keep your Dog Safe this Thanksgiving and Holiday Season

Siguria manar pushimeKëtu janë Top tim 5 Këshilla për të ndihmuar të mbajtur të sigurt këtë sezon pushimi qen tuaj:

  1. Nëse qeni juaj nuk është e rehatshme apo përdorur për shumë njerëz të qenë në shtëpinë tuaj, atëherë ajo ndoshta do të jetë më i mirë për sigurinë e tyre dhe që të ftuarit tuaj për të izoluar atë ose në një arkë apo një dhomë të bukur të qetë. Sigurohuni që çdo gjë të sigurt, vend i qetë ju vënë ato, kjo është një temperaturë të ngrohtë të rehatshme.
  2. Nëse ju do të ketë shumë fëmijë në shtëpinë tuaj gjatë pushimeve dhe qen është e rehatshme me një shtëpi të mbushur me njerëz, ende të sigurt se dikush është mbikëqyrës qen dhe fëmijët në të gjitha kohët. Mos harroni ju mund të keni qen më miqësor dhe më të butë në botë, por edhe qen nicest ka kufirin e tyre. Fëmijët tuaj mund të dinë se mënyra e duhur për të bashkëvepruar me qenin tuaj, por nuk do të supozojmë se fëmijët e njerëzve të tjerë të bërë.
  3. Nëse qeni juaj është i madh në këto situata shumë sociale, por ata kanë tendencë të jetë një artist ikje, të jemi të ndërgjegjshëm për këtë dhe të sigurt për të marrë masa për të vendosur gjërat në shtëpinë tuaj kështu që manar juaj nuk mund t'i shpëtojë nga shtëpia.
  4. Ndërsa ju jeni gatim të jetë i sigurt që të mos le qen tuaj "kundër shfletoj." Dhe gjatë vakt pushime, nuk i japin ndonjë scraps tryezë, dhe të sigurt për të kujtuar mysafirët tuaj të mos japë qen tuaj çdo ushqim e njeriut. Kjo mund të tingëllojë si budalla, por në qoftë se ju nuk e monitoruar këtë, qen juaj mund të ushqehet diçka që do t'i bëjë ata shumë i sëmurë. Lexoni postin tim Ushqime të njeriut që janë toksike për Dogs. Unë garantoj shumë prej artikujve në këtë listë do të papritur ju.
  5. Për fat të keq, Gabimet ndodhin në pushime. Zyrat të më kujtohet të AAP-së janë të mbyllura për festat, kështu që në rast të një emergjence kanë numrin dhe adresën e afërt Klinika Vet urgjencës në dorë. Unë shpresoj se ju kurrë nuk duhet të shfrytëzojnë këtë, por ajo është gjithmonë më mirë të jenë të përgatitur për çdo emergjencë.

 

Unë shpresoj se ky informacion ju dhe ndihmon juaj kafshët shtëpiake të jenë të përgatitur për sezonin e pushimeve.

Për të ndihmuar të mbështetur këtë faqe, remember to do all of your pet’s Holiday Shopping at Amazon.

For more great information regarding GSD’s, check out the rest of my German Shepherd Blog.

Gëzuar Festat!

LIKE KETE POST Blog?
Get më i drejtë për të Email juaj Nga Nënshkrimit Sot, MË SHUMË:

Get My Ebook FALAS:

5 Medikamente të Njeriut Të ASNJEHERE Dërgoj Shepherd juaj gjermanisht

 

336 x 280