728 x 90

Ноември е Националниот донесе Високи пес месец

Дали сте знаеле дека ноември е донесе Високи пес месец?

Дали некогаш сте се смета за донесување постара куче? Па не ако имате вие ​​дефинитивно треба да.

Adopt a senior dog

Постојат многу причини зошто треба да се разгледа донесување на Високи кучиња. Еве само неколку:

  1. Високи кучиња имаат манири. Многу често постарите кучиња имаат основните послушание команди, како што седат, долу, и да останат совладале. Плус тоа, тие се обично куќа скрши и медиокритет обучени кој ќе спаси нивниот нов сопственик многу време.
  2. Високи домашно милениче обично не се деструктивни. Секој кој има кученце или куче млади, знае дека тие одат преку џвакање и деструктивни фаза. Можете да го решите ова заедно со усвојување постара куче. Тие имаат многу помалку енергија и бараат значително помалку физичка активност од помладата куче.
  3. Senior dogs are great companions for senior citizens. Постарите луѓе уживаат во друштво на домашни миленичиња исто како и секој друг. Висок куче има многу помалку енергија и го прави добар придружник. Плус жал постарите граѓани мора да се грижите за нивните миленичиња да ги надживеат, и она што ќе се случи со кој миленичиња ако сопственикот треба да поминат. Со усвојување на високи милениче кое е помалку веројатно да се биде грижа.
  4. Она што го гледате е она што го добивате. Висок миленичиња доаѓа без изненадувања за тоа што големина би можеле да се дојде до, или каква боја на нивните мантил ќе биде, или она здравствени проблеми тие може да имаат. Висок миленичиња доаѓа до вас со својата историја, што го прави неговата иднина многу повеќе предвидлива од онаа на кутре, па како што реков, она што го гледате е она што го добивате.
  5. Усвои високи миленици се благодарни за вашиот ги штеди. Older pets somehow seem to know the you have given them a home when no one else would. Многу нови сопственици формираат блиски односи многу брзо со нивните високи домашни миленици, бидејќи миленичиња ги покажува ниво на внимание и посветеност која е уникатна за постари усвои животни.

Ако сте подготвени да се донесат висок германски овчар, или кој било германски овчар за тоа прашање проверете го мојот страница листата сите German Shepherd Rescues во текот на САД.

И молам да ги споделите оваа статија преку социјалните медиуми споделување на копчињата подолу за да им помогне шири зборот за многу високи домашни миленици во потребата од изнаоѓање на нивните нови домови засекогаш.

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280