728 x 90

Германски овчар Заеднички уво Прашања

Вегас Смешни уво фаза

5 Најчесто поставувани прашања за уши Германски овчар е јас се прашав многу прашања за германски овчари уши често, и тоа е обично секогаш истите пет. Значи без понатамошно ado, тука се на врвот 5 прашања што се праша за Geman пастири и нивните прекрасни уши. Enjoy!   Дали германски скок Уши застане на сопствените? […]

Германски овчар со случај на икање

Германски овчар со икање

Дали вашиот Германски овчар некогаш добие икање? Секое куче некогаш сум ја имал претрпел со икање на прилика. Јас лично го најдете симпатична и смешна. За жал, јас никогаш не биле во можност да се добие ми ДДЦК на видео, кога тој имаше икање, бидејќи тие обично не трае доволно долго. However, Јас не […]

Германски овчар vs далечински управувач автомобили

Германски овчар наспроти далечински управувач автомобил

Германски овчар и далечински управувач автомобили Понекогаш ние само треба малку забава и смешни видеа за да заличи нашата ден. Ова е една симпатична кратко видео на еден германски овчар се обидувам да дознаам на далечинскиот управувач автомобил. Дали е ова смешно автомобил закана? Види подолу и да дознаете. Enjoy!

Германски овчар vs дрвени предмети подови

Куче наспроти дрвени предмети подови

Дали вашиот Германски овчар имаат тешкотии со одење на дрвени предмети подови? Мислам дека сите кучиња без разлика на раса имаат проблеми со одење на дрвени предмети подови во прв. Прво на сите, дрвени предмети подови, плочка, ламинат, или винил тротоарите сите имаат едно нешто заедничко; тие се лизгави и да се обезбеди без влечење. Ова може да биде страшна […]

Куче Zoomies – Кои се тие?

Куче Zoomies

Дали вашето куче некогаш добие случајот на Zoomies? Тоа е во ред, повеќето кучиња се направи. Ако се прашувате “кои се zoomies” тогаш не сте сами. Zoomies во кучиња се кога мирна и опуштена куче одеднаш скокнува и ќе трае околу како луди за да нема некоја очигледна причина. Обучувачи и behaviorists ова го нарекуваат […]

Дали вашиот Германски овчар и лелекањето додека спиеле?

Куче завива додека спиеле

Дали некогаш сте виделе германски овчар лелекањето кога Заспана? Знам дека не треба. Мои Германски овчар Stryker ќе лаат во сон понекогаш, но никогаш не крик додека спиете. Подолу е смешно видео што го најдов на YouTube на ДДЦК име Декстер вршење на целосна врескаат додека спиете. Enjoy!

Германски овчар Роденден

Германски овчар Роденден

Среќен роденден да ми Германски овчар Син Stryker! Мои Германски овчар син Stryker е 10 години и денес! И тој не изгледа еден ден во текот на 5 години. Не можам да верувам Како само врват. Се чини дека само вчера, кога ние го спасил, иако тој беше само 8 месеци во времето. Ние секогаш го прослават […]

Германски овчар обука Schutzhund

Schutzhund обука заштита

Што е Schutzhund обука? Кога во превод од германски на англиски, зборот Schutzhund буквално значи "куче заштита". Schutzhund потекнува од Германија како тест за избор на Германски овчар работат одгледување кучиња, но подоцна се користат како начин за изборот на воени и полициски кучиња. Оттогаш, тоа беше донесен од страна на многу сопствениците на кучиња како […]

Правилната стоматолошка заштита за Германски овчар кучиња

здрава кучешки заби & устата

Преглед на Препорачани стоматолошка заштита за германски овчари Многу луѓе не сфаќаат колку е важно да се грижи за своите заби Германски овчар е; потреба со што се зголемува како куче возрасти. Идеален начин да се обезбеди соодветна стоматолошка здравствена за вашето куче е да се започне кога тие се млади под претпоставка дека ќе ја добиете вашата […]

Заеднички Германски овчар здравствени проблеми

Германски овчар здравствени проблеми

Компјутери и прашања кои се заеднички во германскиот овчар Раса на Германски овчар е фит и здрав куче што може да се пофали на животниот век на 9 – 12 години, што е одлично за големи раса куче. However, постојат голем број на наследни состојби, како и други здравствени проблеми кои се распространети во германската […]