728 x 90

Shepherd Gjermanisht veshit Common Pyetjet

Vegas Funny Faza Ear

5 Pyetjeve të zakonshme rreth veshët bari gjermane më kërkohet shumë pyetje në lidhje gjermanë barinj veshët shpeshta, dhe kjo është gjithmonë zakonisht e njëjtë pesë. Pra, pa zhurmë më tej, këtu janë top 5 Pyetjet më kërkohet për Geman Barinjtë dhe veshët e tyre të mrekullueshme. Enjoy!   A Veshët gjermanë Barinjve Stand Up më vete? […]

Shepherd Gjermanisht Me një rast të hiccups

Gjermanisht Shepherd me Hiccups

A Shepherd juaj gjermanisht Ever Get Hiccups? Çdo qen kam patur ndonjëherë ka vuajtur me hiccups mbi rastin. Unë personalisht gjej atë adorable dhe funny. Për fat të keq unë kurrë nuk kam qenë në gjendje për të marrë GSD time në video, kur ai kishte hiccups sepse ata zakonisht nuk zgjasin aq sa duhet. However, Unë e bëri […]

Shepherd Gjermanisht vs Car Remote Control

Gjermanisht Shepherd vs makinë me telekomandë

Shepherd Gjermanisht Dhe A Car Remote Control Ndonjëherë ne vetëm nevojë për disa argëtim dhe pa kuptim video për të shndrit ditën tonë. Këtu është një video e bukur e shkurtër e një Bariu gjermane duke u përpjekur të gjej makinë me telekomandë. A është kjo makinë qesharak një kërcënim? Shikojnë më poshtë dhe për të gjetur jashtë. Enjoy!

Shepherd Gjermanisht vs Dyshemetë drurë

Dog vs kate drurë

A ka Gjermanisht Shepherd Dog juaj Vështirësi Walking On Dyshemetë drurë? Unë mendoj se të gjithë qentë pa dallim race të keni probleme duke ecur në kate drurë në fillim. Së pari, kate drurë, tjegull, i petëzuar, apo parket vinyl të gjitha kanë një gjë të përbashkët; ata janë të rrëshqitshme dhe të japin asnjë tërheqje. Kjo mund të jetë një frikshme […]

Zoomies Dog – Cilat janë ato?

Zoomies Dog

A Dog juaj Ever Get A rastin e Zoomies? Është në rregull, qentë më bëni. Nëse dëshironi të dini “çfarë janë zoomies” atëherë ju nuk jeni vetëm. Zoomies në qentë janë kur një qen të qetë dhe të relaksuar papritmas hedhje deri dhe shkon rreth si i çmendur për asnjë arsye të dukshme. Trajnerët dhe behaviorists quajnë këtë […]

A German Shepherd juaj Bërtisni Ndërsa në gjumë?

Dog Howling ndërsa në gjumë

A Ju Ever Seen bariu vajtoni gjermane kur në gjumë? Unë e di unë nuk kam i sigurt. My Gjermanisht Shepherd Stryker do të leh në gjumin e tij ndonjëherë, por ka kurrë nuk ka howled ndërsa gjumi. Më poshtë është një video qesharake që kam gjetur në YouTube e një GSD quajtur Dexter kryerjen e një të plotë në vajtoni ndërsa gjumi. Enjoy!

Gjermanisht Shepherd Ditëlindja

Gjermanisht Shepherd Ditëlindja

Happy Birthday To gjermane My Shepherd Son Stryker! Im bir German Shepherd Stryker është 10 vjeç sot! Dhe ai nuk duket një ditë e gjatë 5 vjet. Unë nuk mund të besoj se si fluturon në kohë. Duket sikur vetëm dje, kur ne e lirova, edhe pse ai ishte i vetëm 8 muaj në atë kohë. Ne gjithmonë të festuar […]

Gjermanisht Shepherd Trajnim Schutzhund

Trajnimi për mbrojtjen Schutzhund

Çfarë është Schutzhund Training? Kur përkthyer nga gjermanishtja në anglisht, fjala Schutzhund fjalë për fjalë do të thotë "mbrojtje qen". Schutzhund origjinën në Gjermani si një test përzgjedhës për Bariu gjermane që punon qentë edukate por është përdorur më vonë si një mënyrë e zgjedhjes qentë ushtarake dhe policore. Që atëherë, ajo është miratuar nga shumë pronarëve qen si […]

Duhur Kujdesi Dentar për gjermane Shepherd Dogs

Dhëmbët e shëndetshëm qenit & gojë

Një Përmbledhje e Kujdesit Dentare Recommended për Barinjtë gjermane Shumë njerëz nuk e kuptojnë se sa e rëndësishme është që të kujdeset për dhëmbët bariu i tyre gjerman; një nevojë e cila e rrit si një qen moshave. Mënyra ideale për të siguruar shëndetin e duhur të dhëmbëve për qen tuaj është të fillojë kur ata janë të rinj duke supozuar që ju të merrni tuaj […]

Common Gjermanisht Shepherd Problemet shëndetësore

Gjermane Shepherd Çështjet Shëndeti

Çështjet Shëndeti Common Në Bariu gjermane race Bariu gjermane është një qen i aftë dhe të shëndetshme që krenohet me një jetëgjatësi të 9 – 12 vjet, e cila është e madhe për një qen i madh race. However, ka një numër i kushteve trashëguar, si dhe shqetësime të tjera shëndetësore që janë të përhapura në gjermanisht […]