728 x 90

Please Donate to Help Me Get My Surgery

Ажурирање на lovey згрижувачките ДДЦК од германски овчар спасување на Ајова (GSDRI).

Lovey German Shepherd Dog Rescue of IowaВи благодариме на сите кои донирале досега. However…

Lovey уште треба вашата помош по пат на донации за нејзината операција. Имаме закажано нејзината операција за овој четврток (3/13/2014), но сепак треба средства да платат за тоа.

Кликнете на овој линк да донираат –> http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

Досега ние сме само за половина пат до нашата цел. Не донација е премногу мал. Дури и еден долар помага.

Lovey беше спасен од тоа да биде еутанизирана во прифатилиште за Германски овчар спасување на Ајова (GSDRI). Да Прочитајте го целиот приказна lovey е Кликни овде.

Таа треба некои големи хирургија. Lovey има многу млечни тумори, па таа треба целосна мастектомија. Таа, исто така има потреба од тумор во близина на нејзиниот задник отстранети. Плус стерилизира таа треба да се задржи на рак на дојка од враќа.

Оваа операција е многу скапо и GSDRI е финансиран целосно од донации. Ќе ве молам за помош lovey добие хирургија таа треба со правење на донација па таа може да ги добиете сите на подобро, и да бидат способни да се најде дом засекогаш на сопствениот?

Кликнете на овој линк да донираат –> http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

Јас сум објавување овој тука, бидејќи јас админот GermanSheperdDogs.info сум поттикнување lovey во мојот дом за GSDRI.

Ако би сакале да видите повеќе слики и видео на lovey ве молиме одете на страница Фејсбук GSDRI е на https://www.facebook.com/gsdri

За повеќе информации за Германски овчар спасување на Ајова ве молиме одете на нивниот веб-сајт. http://gsdri.org/

 

Подолу е видео каде lovey е учењето да се игра пренесам за прв пат.

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280