728 x 90

Please HELP By Donating for Lovey’s Surgery

Please HELP By Donating for Lovey’s Surgery

Прво на сите, Ви благодарам на сите што донирале за операција Lovey досега. Таа го цени и така Германски овчар спасување на Ајова (GSDRI).

GSDRI Lovey after SurgeryLovey имала нејзината операција и сега се опоравува. However GSDRI still has not raised enough funds to cover the cost of her surgery and care thus far.

Кликни тука за да донирате за нега Lovey е –>

http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

For those of you that do not know Lovey. Lovey беше спасен од тоа да биде еутанизирана во прифатилиште за Германски овчар спасување на Ајова (GSDRI) и се потребни некои големи хирургија.

Lovey имаше многу рак на дојка, па таа имаше полно мастектомија. Таа, исто така, имаше уште еден тумор во близина на нејзиниот задник отстранети. Плус таа беше spayed да се задржи на рак на дојка од враќа.

Овие операции се многу скапи и GSDRI е финансиран целосно од донации. Ќе ви Ве молиме помогнете со донација да им помогне на Германски овчар спасување на Ајова плати за сите нејзини потребната нега?

Кликни тука за да донирате –> http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

Сите донации се обработуваат преку PayPal. Ве молиме помогнете GSDRI. Не донација е премногу мал.

Досега $835.00 се донираа за нејзина грижа.

Ние треба да се подигне помеѓу $1,650 на $2,000 да платат за се што е направено досега и за натамошна грижа, таа се уште има потреба.

Секоја помош е многу ценет. Ако не можете да донирате, тогаш Ве молиме помогнете со ширење на зборот преку споделување на копчиња социјални подолу.

dog cone of shame picЗа повеќе информации за Германски овчар спасување на Ајова ве молиме одете на нивниот веб-сајт http://gsdri.org/ или страница на Фејсбук https://www.facebook.com/gsdri.

Please note, дека Lovey не се наведени на веб-страница, затоа што таа не е достапна за усвојување уште.

Откако таа го исцели од сите нејзини ординации таа ќе биде достапна за усвојување.

For updates on Lovey’s progress check back here at GermanShepherdDogs.info или германски овчар спасување на Фејсбук страница Ајова е.

Please note, GermanShepherdDogs.info is receiving no compensation of any kind for any donations made.

Сите донации одат директно на Германски овчар спасување на Ајова, а ќе се користи за нега на Lovey е.

If more money is donated than what is needed for Lovey, then any additional funds raised will go towards the care of current and future dogs at GSDRI.

Ви благодариме за каква било помош може да се даде.

Подолу е видео од GSDRI за Lovey.

 

Како овој блог пост?
Добиете повеќе директно на вашиот е-мејл со пријавувањето Денес, ПОВЕЌЕ:

Земете Мој БЕСПЛАТНО ebook:

5 Човекови Лекови никогаш да не дадете вашата Германски овчар

 

336 x 280