728 x 90

Pse A Ju Get juaj e parë gjermane Shepherd Dog?

çorape & AthinëBariu im i parë gjerman

Historia ime personale është një njeri i trishtuar. Ne kishim dy qentë, Çorape dhe Athena. Ata ishin të dy mixes Shepherd Gjermanisht. Një ditë në moshën 4 ½ Athena papritmas ishte shumë i fjetur një mëngjes. Ne menjëherë e mori atë të vet. Ata diagnostikuar atë me Anemia Auto-imune hemolitik, e cila është shumë kërcënuese për jetën. Ata na thanë se në qoftë se ajo mund të mbijetojë dy javët e ardhshme, ndërsa duke kaluar nëpër trajtimin, atëherë ajo do të mbijetojë. Ne i autorizuar trajtimin, por për fat të keq vetëm pas tre ditësh trupi i saj u dha jashtë dhe ajo ndërroi jetë.

german bari puppyBurri im dhe unë u shkatërruar; ne kemi vendosur menjëherë se ne nuk ishin duke shkuar për të marrë një tjetër qen. Ne ende kishte Socks cili ishte vëllai i vërtetë Athena-së, sepse ata ishin shokë të mbeturinave. However, Socks tona qen u shkatërruar absolutisht. Unë kisha dëgjuar se kafshët do të brengos një humbje, por unë kurrë nuk e kishte përjetuar atë personalisht. Unë kurrë nuk e kishte parë Socks si kjo para, dhe ne kemi kuptuar shumë shpejt se kishim nevojë për të marrë një tjetër qen si një shok për Socks për të ndihmuar atë përmes pikëllimin e tij për humbjen e Athena, nëse kemi dashur atë për të mbijetuar. Unë kam qenë aq i shqetësuar që Socks ishte fjalë për fjalë i gatshëm të veten që të vdesin, dhe unë nuk mund të mbajnë humbjen e një tjetër kafshë.

Kjo ishte aq e vështirë për ne, sepse ne ishim të pikëlluar dhe nuk ndihen si ne ishim gati ende, por ne kishim për të bërë atë që ishte më e mirë për Socks tanë i qenit birit. Ne menjëherë filloi hulumtimin e disa racave të ndryshme të qenve për të parë se cili do të ishte më mirë për Socks dhe mënyrën e jetesës tonë. Pas një ton të hulumtimit ne kemi vendosur në një German Shepherd.

çorape & vegas puppyGjatë histori e shkurtër që është se si ne mori Vegas. Ne vendosëm në një qenush, sepse ata kanë aq shumë më shumë energji dhe ne mendonin se do të ishte më mirë për të ndihmuar Socks. Well Vegas ka mashtrim. Socks ishte pak i irrituar në të parë në të paturit e një qenush të ri në shtëpi, por brenda nuk ka kohë ata ishin të pandashëm. Getting Vegas gjithashtu ndihmoi burri im dhe unë shëruar nga humbja e Athena.

çorape & Vegas Full GrownKjo është se si i parë Bariu ynë racave të pastërta gjerman erdhi në jetën tonë. Socks për fat të keq e kaluara larg pothuajse tre vjet më parë, në 1 javë para ditëlindjes së tij të dymbëdhjetë. Megjithatë Vegas është ende me ne sot. Ajo është tani 10 ½ vjeç dhe është duke bërë fantastike.

Tani që ju e dini historinë time të asaj se si kam marrë Shepherd tim të parë gjerman, çfarë është historia juaj? Si keni arritur Shepherd tuaj të parë gjerman? Ju lutemi të ndajnë historinë tuaj në seksionin e komenteve më poshtë.

Për më shumë histori të mëdha, argëtim, dhe informacion në lidhje me GSD-së, check out the rest of my German Shepherd Blog.

LIKE KETE POST Blog?
Get më i drejtë për të Email juaj Nga Nënshkrimit Sot, MË SHUMË:

Get My Ebook FALAS:

5 Medikamente të Njeriut Të ASNJEHERE Dërgoj Shepherd juaj gjermanisht

 

336 x 280
Archie thotë:

pas shumë e bukur. Unë vetëm stumbled upon blogun tuaj dhe dëshironte të them se unë kam gëzuar të vërtetë duke shfletuar postimet tuaja blog. Pas të gjitha unë do të nënshkrimit të RSS feed tuaj dhe unë shpresoj se ju shkruani përsëri së shpejti!