728 x 90

Ju do Dhuroni për Help Me Merr e Kirurgjisë kam nevojë?

Donate to German Shepherd RescuePLEASE HELP! Unë kam nevojë për donacione për të ndihmuar të paguajnë për kirurgji tim.

Këtu është lidhja për të dhuruar:

http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

Atje, Emri im është lovey, dhe unë u shpëtua nga të qenit eutanizuar në një strehë nga Shepherd Gjermanisht Shpëtim Dog e Iowa (GSDRI). Megjithatë unë ende nevojë për ndihmë.

Shpëtimit dhe të nxisë nëna ime më trego unë duhet disa operacioni të madh. Unë kam shumë tumoreve qumështit, kështu që kam nevojë për një mastectomy të plotë. Unë gjithashtu duhet një tumor pranë prapanicë time hequr. Plus ata thonë se ata duhet të heq mua për të më mbajtur të shëndetshëm dhe për të ndaluar tumoret qumështit nga vijnë.

Ky operacion është shumë e shtrenjtë dhe GSDRI është financuar tërësisht nga donacione. Ju lutem do të më ndihmojë të merrni kirurgji kam nevojë duke dhuruar një donacion në mënyrë që unë mund të merrni të gjithë më mirë, dhe të jetë në gjendje për të gjetur një shtëpi përgjithmonë e mi?

Këtu është lidhja për të dhuruar: http://tinyurl.com/Donate-to-GSDRI

Të gjitha donacionet janë përpunuar përmes PayPal. Ju lutemi ndihmoni GSDRI merrni lovey operacionit ajo ka nevojë. Asnjë donacion është shumë e vogël. Here is a link to their website for more information about GSDRI. Gjermanisht Shepherd Rescue Dog i Iowa Website

Një Lutje për Ndihmë

The German Shepherd Dog Rescue of Iowa needs funds to help pay for Lovey’s surgery. Këto operacioneve janë shumë të shtrenjta, veçanërisht mastectomy të plotë. Lovey është një byrek sweetie. All she wants is love and affection. They don’t know her exact history, but they suspect that she was used for breeding and then when she developed the mammary tumors was thrown away like trash. Veteriner ka vlerësuar moshën lovey-së në mes 7 – 8 years old. Ju lutem ndihmë, Lovey deserves a happy ending.

Çdo dhurim ju mund të jepni do të ishte e mrekullueshme. Asnjë donacion është shumë e vogël. Please note, Lovey nuk do të jetë në dispozicion për miratim deri pas ajo i ka shëruar nga të gjitha operacioneve të saj. Pasi ajo është në dispozicion për miratim, ajo do të jetë në faqen e internetit GSDRI nën seksionin birësohet Dogs. Nëse ju do të donte për të parë aktual GSD-së në dispozicion për miratim ju mund të vizitoni faqen GSDRI-së në http://gsdri.org/ ose faqe e tyre në Facebook https://www.facebook.com/gsdri.

Please note, GermanShepherdDogs.info is receiving no compensation of any kind for any donations made. Të gjitha donacionet shkojnë drejt në Shepherd Gjermanisht Shpëtim Dog e Iowa dhe do të përdoret për kujdesin lovey-së. Nëse më shumë para është dhuruar se çfarë është e nevojshme për lovey, then any additional funds raised will go towards the care of current and future dogs at GSDRI.

Një Shënim Nga lovey-së Foster mami

Lovey Laying DownUnë admin dhe pronar i kësaj faqeje interneti GermanShepehrdDogs.info jam një nxitjes lovey.

When GSDRI contacted me about needing a foster for Lovey I wanted to say no, sepse ne sapo e kishte marrë diagnozën e kancerit të GSD Vegas tonë, dhe kam kërkuar çdo çast unë kam për të të shpenzohen hanë duart e saj.

However, after seeing Lovey’s picture and knowing that saying “mos” mund të jetë një dënim me vdekje për të, Unë e dija unë kam për të nxitur atë, dhe që Vegas do të jetë mirë me të, që ajo është.

Çfarë shumica e njerëzve nuk e kuptojnë është se i ndryshëm “race specifike” shpëton atje janë drejtuar plotësisht nga vullnetarë dhe ata nuk kanë “strehim” lehtësira. Qentë ata të shpëtuar janë vendosur në familje kujdestare vullnetarë, dhe vlerësohen dhe ka punuar me aq se kur ata marrin të tyre përgjithmonë në shtëpi ata janë të vendosur me një familje që është ndeshje e drejtë për të qen.

Unë kam nxitur shumë qenë në jetën time dhe kjo është shumë e dobishme. Lovey ka bërë aq shumë progres në kohë të shkurtër që unë kam pasur atë. Kur kam marrë atë që ajo ishte një rrëmujë, fjalë për fjalë. Unë nuk mendoj se ajo kishte qenë ndonjëherë ujdisur, ose bathed cila ishte gjëja e parë që bëra sepse ajo stunk. During the grooming session was when I found she had tumor near her butt.

Next Unë futur atë në Stryker tim GSD-së dhe Vegas. Ajo nuk kishte sjellje qen fare. Kjo më bëri të pyes veten nëse ajo kishte ndonjë ndërveprime me qentë e tjera e tjera se sa herë ajo ishte edukuar në të kaluarën. Ajo nuk e di edhe se si për të “është”, më themelore e të gjitha komandat qen. Ajo ishte gjithashtu i pasigurt në lidhje me dashuri nga njerëzit.

Tani ajo e do dashuri nga njerëzit, dhe është duke i dhënë barkun e saj për rubs bark, dhe ka filluar të jap puthje. Ajo ka mësuar të ulet, pres, dhe të kërkoni, dhe është duke bërë mirë në treshe. Ajo tani është e lukuni trajnuar dhe tërësisht injoron macet e mia.

She has gone to the vet and had a basic exam, vaksinimet e saj, Testi heartworm, bloodwork, dhe x-rrezet deri tani. Tani të gjitha nevojat lovey është operacioni i saj. Për shkak të kompleksitetit dhe çdo gjë që ka nevojë të bëhet, Kostoja është shumë e shtrenjtë. Që lovey ka nevojë për një mastectomy të plotë (të gjithë indet e gjirit dhe nipples hequr, që për një qen është e gjerë), kirurgji e saj mund jo të bëhet me vetëm ndonjë veterineri. This has to be done by someone that has extensive experience in these types of surgeries, që përkthehet në më shumë të kushtueshme.

Lovey po kthehet në një byrek të tillë i dashur, dhe ajo do të jetë një qen e mrekullueshme për dikë. Ajo e meriton një fund të lumtur, por mënyrë që kjo të ndodhë ajo duhet të ketë kirurgji e saj. German Shepherd Dog Rescue of Iowa needs your help by way of donations to pay for the surgery to be able to give her that happy ending.

Nëse ju nuk jeni në gjendje për të dhuruar atëherë ju lutem ndani këtë me anë të butonave ndarjen më poshtë për të ndihmuar në përhapjen e fjalës.

Faleminderit.

LIKE KETE POST Blog?
Get më i drejtë për të Email juaj Nga Nënshkrimit Sot, MË SHUMË:

Get My Ebook FALAS:

5 Medikamente të Njeriut Të ASNJEHERE Dërgoj Shepherd juaj gjermanisht

 

336 x 280